Популярне

У Тернополі вшанували пам'ять жертв Голодоморів

23 листопада жителі Тернополя віддали шану усім тим, хто загинув під час Голодоморів.

Перша спроба організації штучного голоду у Тернополі була здійснена більшовиками під час так званої політики "Воєнного комунізму" у 1920 р.

За спогадами наших краян та істориків, краєзнавців, зокрема В. Вериги, у той час в Тернополі щодня хоронили померлих від голоду. І це відбувалось тоді, коли збирали врожаї. 

Голодомор 1932-1933 був наймасштабнішим. Тоді щохвилини в Україні помирали 24 людини. У той період усі українські громадські організації нашого краю, яких очолювали здебільшого священники, робили все для порятунку братів за Збручем.

Вбивство голодом було детально продуманою операцією комуністичної влади. В селян забирали усе вирощене ними зерно, а пізніше - останні крихти хліба. Останньою надією селян був виїзд із Республіки, проте на початку 1930 року людям було заборонено покидати межі свого села. 

Люди сходили з розуму, спухали і гинули. Мертві лежали вздовж вулиць і ніхто на них навіть не звертав уваги. Були зафіксовані випадки людоїдства. Селяни змовкли... Проте голод не зламав український народ.

Нині на Тернопільщині у селах: Біла, Мушкатівка, Русилів, Ангелівка, Борщівка, Вага, Пищатинці та ін. встановлено хрести-знаки на знак вшанування пам’яті замордованих голодомором.

Сьогодні (23 листопада), о 15:30, на Театральному майдані Тернополя був проведений мітинг-реквієм. Із запалених свічок виклали великий хрест – символ страждань і віри в воскресіння. Духовенство відслужило панахиду за померлих. А о 16:00 пам’ять померлих від голоду вшанували хвилиною мовчання.

Також свічки поставили і біля пам’ятника жертвам голодомору 1932-1933 років, встановленого біля церкви Різдва Христового.

Відбулась акція "Запали свічку". Долучитися до неї могли усі охочі, поставивши запалену свічку у себе на підвіконні. 

Інеса Рейвен
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією