Коли українці приходять на роботу в компанії, часто стикаються з вимогами до дрес-коду. При цьому правила не обмежується лише стилем одягу.
Що ще можна побачити в корпоративному кодексі та як ставляться до дрес-коду українці — в результатах дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Як показало опитування, дещо більше третини компаній передбачають дотримання офісного ділового стилю своїми співробітниками й стільки ж дозволяють ходити на роботу в повсякденному одязі. Поруч із цим вимоги до дрес-коду останнім часом стали м’якшими, тому компанії намагаються знайти компроміс між жорстким контролем зовнішнього вигляду співробітників і відсутністю будь-яких правил. Наприклад, трохи менше третини роботодавців допускають стиль smart casual (або business casual), який передбачає класичні джинси, светри пастельних кольорів та стримані аксесуари. При цьому лише 2% дозволяють співробітникам обирати одяг на власний розсуд.
А ось що стосується самих співробітників, то половина з них віддають перевагу повсякденному одягу й дещо менше третини вважають найбільш прийнятним для офісу одяг у стилі smart casual. Тільки кожен сьомий опитаний назвав доречним одяг будь-якого стилю.
Що ж входить до зведення правил, яке регламентує зовнішній вигляд співробітників? Найчастіше вимоги стосуються фасону одягу й кольорової гами. У кожному десятому офісі обумовлюють макіяж для жінок. І лише 9% компаній прописують у правилах заборону на татуювання, пірсинг та інші прояви нестандартної зовнішності. Значно рідше роботодавці акцентують увагу на виборі аксесуарів, зачісці й використанні парфумів.
Правила дрес-коду повинні бути в офісі. З цим погоджуються більшість опитаних. Проте відсоток тих, хто наполягає на необхідності завжди виглядати офіційно й дотримуватися виключно ділового стилю - незначний.
Для топ-менеджерів суттєве значення має імідж компанії, тому більшість із них переконані, що дотримання дрес-коду особливо важливе для тих, хто працює з клієнтами і бізнес-партнерами. Понад третина роботодавців вважають, що виправдані лише розумні вимоги до зовнішнього вигляду співробітників. І лише двоє зі ста відповіли, що дрес-код не потрібен узагалі. Варто зазначити, що відсоток противників дрес-коду між менеджерів середньої ланки й лінійних спеціалістів помітно вищий, ніж серед топів.
Міжнародний кадровий порталHeadHunter Україна
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.