Популярне

Квадрант грошового потоку за Робертом Кійосакі

Роберт Кійосакі – професійний інвестор, бізнесмен та автор серії книг про управління особистими фінансовими ресурсами. Перша його книжка «Багатий тато, бідний тато» принесла йому великий успіх та популярність.

Друга його книжка, яка називається «Квадрант грошового потоку» була не менш визначною.
Що ж це таке квадрант грошового потоку і що у його значення вкладає сам Кійосакі? Роберт ділить усіх людей відповідно до того, як вони заробляють на життя, на чотири групи:
1. E (Employee) – працівники по найму (це увесь персонал, робочі та службові).
2. S (Self Employed) – люди, які працюють самі на себе (ведуть часткову практику, займаються малим підприємництвом).
3. B (Business Owner) – бізнесмени (власники бізнесу).
4. I (Investor) – інвестори.
Кожну з цих груп він помістив у квадрант. Звідси і йде назва «Квадрант грошового потоку». Перші дві групи розміщенні з лівого боку квадрату і утворюють активний дохід, а дві наступних  з правого боку – пасивний дохід.
Сектор Е – це працівники по найму. До нього належить більша частина усіх людей (приблизно 80%) – це люди з найнижчим рівнем доходів, який залежить не від них, а від їхнього керівника. В цю групу входять і працівники керівних посад, які матеріально залежать від роботодавців. Адже вони за гроші продають свій час та свою працю іншим.
Сектор S (15%) – складається із людей, які працюють самі на себе ( не залежні лікарі, юристи, фрілансери). Порівняно із попередньою групою вони є вільні у своєму виборі де, коли і чим їм займатися. Проте, у цих двох групах є один спільний недолік, доки ви працюєте, ви отримуєте дохід, перестаєте працювати – заробіток не надходить. Тому цих два сектори є активним доходом.
Людей з групи  В (приблизно 4%), Кійосакі розміщує з правої сторони квадрату грошового потоку, тому що їхній основний заробіток є пасивний дохід. Вони відрізняють від інших двох тим, що самі не працюють, а змушують інших працювати на себе.
Останній сектор квадранту займають люди групи І (1%) – інвестори, які вкладають власний капітал з метою отримання пасивного доходу. Від людей з групи В їх відрізняє те, що на них працюють не інші люди, а їхній капітал. Це той випадок, коли гроші працюють на людину, а не навпаки, як у всіх попередніх. Це дає інвесторам велику кількість вільного часу та можливість займатися усім, що забажає.
Класифікація Роберта Кійосакі людей від їхнього способу заробітку є досить цікавою та вартою уваги. Задумайтеся в якому секторі знаходитеся ви і в якому хочете бути.

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Бізнес

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Лют
24
Час звітів у Тернополі

Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:

Гру
29
Подорожуйте разом з Terra Incognita

Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.

Гру
22
BRDO та Василь Кісіль і Партнери презентували новий функціонал Інспекційного порталу, що допоможе пережити податкові перевірки

Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією