Популярне

Як допомогти дитині пройти адаптацію в дитячому садку?

Як тільки дитина досягає шкільного віку, багато батьків звертаються до психолога, щоб перевірити готовність малюка до школи. Проте геть інша картина спостерігається, коли дитину готують до дитячого садка.

Багато хто вважає, що навчивши малюка самостійно одягатися та їсти, підготовка завершена, але вже перші відвідини дошкільного закладу показують зовсім протилежне, нерідко закінчуючись істерикою.
При такому розвитку подій можливі два варіанти: перший - незважаючи на сльози, дитину все одно залишають в садочку, другий - забирають додому. Обидва варіанти не є кращим  виходом із ситуації. Для цього психологи радять проходити адаптаційний період разом: і батькам, і малюкам.
Дитина - це маленька людина зі своїми переживаннями. Вчинки, які викликають посмішку у дорослої людини, можуть глибоко її ранити і надовго віддалити від батьків. Тому ви повинні розмовляти з вашою дитиною, але не на бігу, не похапцем. Наприклад, зручним моментом для розмови, може бути час незадовго до сну. М’ягке світло від торшера створить необхідну атмосферу теплоти і ваш малюк сам розповість про свої справи. За час спілкування батьки дізнаються стільки інформації, що іноді не встигають пояснювати дитині, як слід поводитися в тих або інших ситуаціях.
Тому, найголовніше, що ви повинні зробити для вашого малюка - це уміти вислухати його, як би ви не втомилися. Ігнорування даного факту може призвести до того, що крихітка не зуміє або не захоче прийняти зовсім інший тип стосунків, які існують поза сім’єю, наприклад, в тому ж дитячому садку.
Психологи розходяться в думці, скільки триває адаптаційний період: у одних дітей - декілька днів, у інших - декілька тижнів, але в одному вони солідарні - батьки повинні бути поруч.
Коли ви вже нарешті оглянули і вибрали дитячий садок, не поспішаєте відразу віддавати малюка; приходьте погуляти на майданчики, коли там немає дітей, а потім - коли виходять гуляти дітки. Покажіть різницю, скажіть, що майданчик чекав діток і тепер радіє разом з ними. Додайте в розповідь трішечки казки, фантастики.
Крім того, зайвим не буде завчасне знайомство з вихователькою, яка для вашого малюка стане «другою мамою». Від того як вона його зустріне, залежить подальше благополучне перебування дитини в дошкільній установі. Одна моя приятелька перевела дочку з однієї групи в іншу, якраз через неуважність виховательки до її дитини. У перший тиждень рекомендується не залишати дитину на денний сон, якщо ваш малюк не упевнений в собі, посидіть разом з ним на занятті.
Поясніть йому, що про кожен день, який він проведе в дитячому садку, він зможе розповідати вам що-небудь цікаве, а ви, у свою чергу, ділитиметеся з ним новинами. Не забувайте говорити дитині наскільки вона для вас дорога, хваліться нею, пишайтесь. Допоможіть малюкові зробити перший крок в незнайомий світ і тоді відвідування дитячого садка  викликатиме захоплення, радість і лише позитивні емоції.
 

Оксана Москалюк
Всі статті автора

7+Я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією