З кожним роком технології та можливості для ремонту інтер’єру удосконалюються. Людям все важче зробити правильний вибір, щоб не помилитися в якості товару, не програти на ціновому ринку й не переробляти ремонт заново. Які особливості інтер’єру потрібно врахувати, щоб вибрати, наприклад, шпалери? На що потрібно звернути особливу увагу?
Перед тим, як відвідати будмаркет, визначте особисто для себе декілька положень:
1) з якою метою Ви вирішили придбати нові шпалери?
2) у якій з кімнат вони будуть поклеєні?
3) який колір Вам найбільше імпонує?
4) чи мають стіни, на яких Ви плануєте поклеїти нові шпалери, певні особливості, недоліки?
5) яким ви уявляєте інтер’єр кімнати в майбутньому?
6) яка Ваша матеріальна база і скільки коштів Ви готові виділити на рулон шпалер?
Відповіді на такі прості запитання допоможуть Вам зробити правильний вибір й удосконалити власне приміщення. У статті Ви дізнаєтеся, які бувають види шпалер і як з їхньою допомогою можна приховати недоліки приміщення.
Шпалери бувають наступних видів:
1. Традиційні (звичайні, паперові) – це шпалери, які за своєю текстурою бувають гладкі та рельєфні. Зазвичай вони недорогі, але відповідають екологічним вимогам. Стіни, покриті такими шпалерами «дихають», вони добре пропускають повітря. Недоліки: швидко зношуються, рвуться, з часом втрачають колір, втягують запахи, їх не можна протирати, бояться вологи. Висновок – традиційні шпалери потрібно буде часто переклеювати.
2. Текстильні (на тканинній основі) – це натуральні або штучні тканини на паперовій основі. Вони можуть бути з льону, віскози, бавовни, шовку. Як правило, мають протипожежне покриття, а також не бояться пороху, вологи і не вигоряють.
3. Шпалери під фарбування. Зазвичай, це біле полотно з рельєфним малюнком, призначене для подальшого фарбування у будь-який потрібний колір. Головна їхня перевага – міцність.
4. Флізелінові шпалери дуже часто бувають однотонними, практичні та довговічні. Можуть прослужити більше 10-ти років.
5. Пробкові шпалери візуально нагадують пробкове дерево. Основна їхня властивість – теплоізоляція та звуконепроникність. Можуть бути різних кольорів. Самі такі шпалери рекомендують використовувати для стін з дефектами. Недоліки: висока ціна.
6. Миючі шпалери – це папір, який покритий спеціальним розчином, щоб не промокав під час миття. Виготовлені за спеціальною технологією.
7. Склошпалери. По-перше, вони не горять і мають значно більшу товщину, на відміну від усіх перелічених. Після поклеювання, яке відбувається за тим самим принципом, як і в інших шпалер, їх потрібно пофарбувати, з урахуванням властивостей фарби. Це дозволить Вам розвивати власну фантазію: від різних смужок та квітів, до цілих картин на стіні, наприклад, в дитячій кімнаті. Важлива особливість: після фарбування шпалери повинні сохнути впродовж 12-ти годин, опісля можна наносити шар фарби повторно.
При виборі шпалер обов’язково потрібно врахувати їхній малюнок, оскільки саме від нього залежатиме вигляд інтер’єру ( не тільки колір, але й розмір приміщення).
Відповідно до кольорової гами та візерунку шпалери поділяються на:
- квіткові. Сюди належать всі шпалери з геометричними фігурами, рослинами чи тваринами. Квіти можуть бути як дрібними, так і масивними. Великі квіти візуально зменшують приміщення, а дрібненькі й такі, що не часто зустрічаються, навпаки, - збільшують;
- смужки. Помагають скорегувати простір. Вертикальні полоси зменшують кімнату, але стелю роблять вищою, ніж вона є насправді. Чим ширші смужки на шпалерах – тим вужчим здається приміщення;
- великі плями зазвичай імітують малюнки, що зображені на шкурах тварин. Такі зображення скоріш за все підходять не для всієї кімнати, а для виділення в ній окремої зони, проте тут потрібно дуже ретельно подумати над її важливістю в інтер’єрі;
- плямистий фон. Такі шпалери імітують дрібні «бризки» фарби. Вони ідеально підходять для того, щоб приховати нерівність стіни, але використовуються тільки в модерних стилях. Якщо кімната зроблена під класику – ці шпалери Вам не підходять.
- однотонні. Ідеально підкреслюють наявність на стінах картин та інших аксесуарів. Недолік: їх не можна клеїти на поверхню, яка має недоліки. Ризикуєте їх всіх виставити напоказ.
До вибору стінного покриття потрібно ставитися відповідально, адже різні види шпалер здатні задовільними будь-якого господаря. Головне правильно їх співвідносити з різними предметами інтер’єру: фурнітурою, картинами, живими рослинами. Наприклад, шпалери в дрібні квіточки на кухні придадуть їй певної романтичності, горизонтальні вузенькі смужки в маленькій кімнаті зроблять її ширшою, а поєднання в одній кімнаті шпалер різних кольорів та видів зроблять її стильною, таємничою за загадковою. А якщо на віддалену стіну поклеїти шпалери темного кольору, а на всіх інших – світлою, то така «візуальна маніпуляція» зробить кімнату більш просторою. Для добре освітленого приміщення потрібно обирати «холодні кольори»: рожевий, яскраво-фіолетовий синій або сірий (але не темно-сірий!). Якщо у кімнату надходить дуже мало світла, то простір стискається. У такому випадку краще придбати жовті, помаранчеві або інші шпалери теплих відтінків.
Ольга Рогацька
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.