Заїкання у дитини – явище поширене, але чудово піддається лікуванню. Не потрібно одразу ламати голову над тим, що у вихованні дитини Ви зробили не так, адже дуже часто ця проблема не психологічна чи соціальна, а спадкова.
Як зрозуміти, що дитина почала заїкатися?
1. Вставляння у момент мовлення зайвих звуків, як правило, «і» та «е».
2. Вимушені паузи в середині слова чи фрази.
Це найпоширеніші ознаки.
Звичайно, потрібно звернутися до логопеда, але варто знати, що не можна робити у такій ситуації.
Не сваріть дитину, уникайте таких фраз, як «Повтори!», «Говори нормально!», не потрібно її лякати. Така агресивна поведінка з боку батьків лише погіршить ситуацію. Бажано взагалі не акцентувати увагу на заїканні, не нагадувати і не розмовляти про це з іншими дорослими при дитині. Нетрадиційна медицина теж тут навряд допоможе.
Так, дуже багато «не», але лише за таких умов Ваша дитина переживатиме цю проблему значно легше.
Спонтанне заїкання – причина відвідати не лише логопеда, а й невропатолога.
Постійно займайтесь читанням з дитиною, декламуйте вірші, можна й в ігровій формі.
Не турбуйтесь, якщо позитивні результати не з’являться наступного ж дня. Наберіться терпінні і чекайте. На все свій час.
Ірина Кардаш
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.