Популярне

Небажані гості. Як позбутися тарганів?

Багато хто думає, що таргани в домі – дуже рідкісне явище, бо в сучасних умовах вони не здатні вижити. Насправді, ці комахи досі живуть в міських квартирах, створюючи проблеми господарям, бо спостерігати, як безліч лапок бігають по столі, стінах й тарілках в пошуках поживи – явище не з приємних.

Щоб таргани не заподіяли шкоди Вам та Вашому здоров’ю, їх неодмінно потрібно позбутися, для цього є безліч способів. Вся проблема в тому, що багато хімії, яку пропонує сучасний ринок, шкодить не тільки паразитам, але й людині, бо вони на лапках переносять отруту по різних поверхнях, перш ніж вона почне діяти. Також препарати мають здатність випаровуватися, а потім осідати у вигляді шкідливих випарів на фурнітурі та шторах. Але потрібно знати, що який спосіб Ви б не обрали, щоб позбутися тарганів – швидкого результату годі  й очікувати, потрібно як мінімум від двох до чотирьох тижнів. Досягнути 100% результату можна тільки за допомогою підтримування постійної чистоти в домі, особливо на кухні. Потрібно особливо уважно запаковувати й ховати усі продукти харчування, бо таргани здатні пролазити у найдрібніші шпарини у тумбочках.  Плінтуси потрібно змастити спеціальним олівцем, але найкращий варіант – знайти їхнє гніздо й одразу знищити. Зробити це вкрай важко, адже жити вони можуть й під підлогою.

Не даремно в народі говорять, що ці комахи згуртовуються там, де волога. Це цілковита правда, таргани не можуть жити без води. Це пов’язано з тим, що якщо тарган з’їсть отруйну речовину, а потім знайде воду, то він обов’язково виживе, вона дарує їм «друге життя». А от їжа не є для них обов’язковим фактором, без неї вони можуть обходитися достатньо довго.

На щастя, таргани не вміють попереджати один одного про небезпеку, не подають спеціальних сигналів. Тому якщо один тарган з’їсть отруту – не хвилюйтеся, інші про це не дізнаються і потраплять в ту ж пастку.

Не зважаючи на те, що є багато штучних препаратів для боротьби з паразитами, існують також народні методи. Найефективніший з них – борна кислота, яка добре володіє ефектом отруєння, вона змушує тарганів страждати від «свербіння». Насправді, паразит після неї здатен вижити, але місце, де він заразився намагатиметься «обходити десятими дорогами» і ніколи туди не повертатися. Вам потрібно буде придбати близько 100 грам борної кислоти та обробити нею усі місця, де тільки зможете: підлогу, стіни, раковини тощо. Не хвилюйтеся, вона є абсолютно безпечною речовиною для людей, а також домашніх тварин.

Додатково можете зробити суміш зі 40 грам борної кислоти та яєчного жовтка, ретельно її перемішайте, зробіть маленькі кульки та залиште їх добре просохнути (займе не більше години часу), а потім розкидайте по тих місцях, де найчастіше помічаєте комах. Запах яйця привабить таргана та переб’є запах борної кислоти. Вистачає легкого дотику вусиком, щоб тарган відчув на собі дію отрути. 

Якщо після багатьох тижнів боротьби Вам вдалося позбутися тарганів – не викидайте кульки, залиште їх в непомітних місцях, оскільки тепер вони можуть «жити» у Ваших сусідів. Так Ви вбережете себе від їхнього нового візиту.
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

Дім

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією