Популярне

У скільки обходиться українцям один депутат?

 Окрім заробітної плати, яка зараз становить 15 тисяч гривень, чинні парламентарі отримують грошову компенсацію службових витрат в розмірі близько 20 тисяч гривень на місяць.

 

 Існує приблизна норма витрат на одного депутата ВР: на безкоштовний проїзд народним обранцям відводиться 26 800 гривень, на міські та міжміські розмови — 4 890, на канцелярське приладдя — 708, на відшкодування коштів періодичним виданням за публікацію авторських матеріалів народних депутатів України — 500, для виступів на радіо, телебаченні, у пресі з питань депутатської діяльності — 5 000, на утримання помічників-консультантів — 216 тисяч, на їхні відрядження у виборчі округи — 3 600, на збори виборців в округах — 670, на проходження через залу офіційних делегацій при відрядженні народних депутатів України — 1 700, на відшкодування вартості путівки на санаторно-курортне лікування — 4 000-5 000 гривень, повідомляє ZN.UA.

Також на оздоровлення в 2012 році депутати додатково будуть ще отримувати 16 мільйонів гривень — по дві місячні зарплати на ніс.

Разом з тим, кожен народний обранець на рік обходиться країні мінімум у 765 тисяч гривень. За п’ять років, відповідно, у 3 мільйона 825 тисяч. Плюс, якщо держава забезпечує депутата постійним житлом, до цієї ж суми, за словами першого заступника голови Комітету з питань бюджету Владислава Лук’янова, можна сміливо додати ще один мільйон гривень.

«Якщо ми говоримо про депутатські пільги, давайте порахуємо, у що обійдуться квартири. Якщо взяти, порахувати просто: 450 депутатів, 450 квартир як мінімум по мільйону гривень, ось вам 450 мільйонів». Результат — приблизно 1,5 млн гривень.

Після закінчення терміну дії депутатських повноважень, народний обранець має право цілий рік ніде не працювати і при цьому отримувати свою парламентську платню з усіма надбавками. При виході на пенсію йому призначать утримання у розмірі 80% від рівня зарплати діючих депутатів. До кінця життя екс-парламентарій зможе користуватися безкоштовним лікуванням у лікарнях і поліклініках при органах державної влади.

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією