Вчора мала нагоду придбати книгу Василя Шкляра «Чорний ворон». Мова піде зовсім не про автора, який, безумовно, заслуговує на увагу з боку читачів. Хочу поговорити про цінність книги у сучасному житті.
Чи багато людей читають? Можливо, їх кількість і не така мала, проте мова піде про паперове видання. З розвитком сучасних технологій та вдосконаленням електронних пристроїв більшість читачів надають перевагу альтернативі паперовій – електронну книгу. Звичайно, це набагато зручніше, адже вона може вміщувати в себе декілька видань одночасно, зручно брати в дорогу та читати з вимкненим світлом. Все що нам необхідно ми шукаємо в Інтернеті та перечитуємо. На допомогу приходить ноутбук, комп’ютер, телефон. Нічого поганого в тому немає, але все ж, ми забуваємо вчити дітей любити та берегти книгу, замість читання, вони граються за комп’ютером, в той час, коли старі книжки припадають пилом, а нові, практично, не купуються. Книга це не тільки джерело знань, це путівник по життю. За допомогою читання людина поповняє словниковий запас, що допомагає краще формувати думку та підтримувати розмову з співбесідником. Звичайна книга сповнена якоюсь особливою енергетикою, перегортаючи сторінки відчуваєш зв’язок з тим, що ти читаєш, повністю поринаючи у її світ, краще розумієш зміст написаного. На мою думку, електронний носій це лише збереження інформації, хоча вже давно розроблена можливість і перегортання сторінок, і створення закладок, проте це лише намагання наблизитись до оригіналу. Маю вдома старенький «Кобзар», який лишився мені від дідуся, вже старий, трохи пошарпаний, але я з радістю його перечитую.
Книжкові полиці стають пустими, ми рвемось вперед, хочемо стати досконалішими, забуваючи про те, що нова електронна техніка не завжди так сильно нам необхідна. Можливо, замість планшету варто купити дитині гарну ілюстровану книгу і хоча б намагатись донести їй, що це так прекрасно гортати улюблену книжку.
Тіна Теремок
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEСтаном на 22 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 64021 випадок інфікування COVID-19.
Жителі Тернополя можуть повідомити про проблеми які їх турбують та проблеми у громаді, залелефонувавши на "гарячу лінію" міської ради, дзвінок на даний номер є безкоштовним.
Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.
В результаті дотримання карантинних обмежень жителями міста, у Тернополі знижується кількість хворих на COVID-19 та збільшується число осіб , що одужують.
Станом на 21 квітня в Тернопільській області лабораторно підтверджено 63664 випадки інфікування COVID-19.