Популярне

Герб Кременця


28 квітня 1995 р. сесія Кременецької міської Ради своїм рішенням затвердила нову редакцію герба: у лазуровому полі срібна напівзруйнована вежа фортеці. У вільній частині поля – герб Волині. Нова міська емблема, на думку її творців, не тільки символізує героїчне минуле міста, але й відображає реальний стан Крем’янецького замку.

У 1840 р. волинським губернським землеміром був поданий проект нового крем’янецького герба, у якому частково повторювалися старі мотиви: “на високій горі укріплений замок і над ним латинські літери “I.H.S.” із хрестом угорі, на знак існування в тому місті єзуїтського ордену; у горішній частині щита вміщено герб Волинської губернії.

У 1873 р. герольдмейстер Кене зі своїм варіантом герба черговий раз поставив перед Геральдією питання щодо емблеми Кременця. Він за основу свого проекту взяв ескіз герба 1840 p., вилучивши з нього латинський вензель Христа і залишивши алегорію міста-фортеці.

31 січня 1874 р. проект Кене був реалізований імператорським указом. Герб Кременця мав наступний вигляд: “на срібному тлі, на зеленому горбі, червоний, зі срібними швами, замок is двома вежами. У вільному куті щита герб Волинської губернії”. Щит було увінчано срібною кам’яною короною з трьома зубцями (повітове місто) й обрамлено двома золотими колосками, перев’язаними Олександрівською стрічкою.

Творці емблеми Кременця радянських часів, яка не була юридично затверджена, відсунули старий герб міста в далекий кут, зробили його лиш тлом для повноти сприйняття комуністичної ідеології. В його центрі були нові реалії: силует цукрового заводу, пам’ятник Юліушу Словацькому, які характеризували тогочасні економічні та культурні здобутки Кременця.

 

Наше

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією