Черче — село на Опіллі в Рогатинському районі Івано-Франківської області.
На базі сірководневих джерел з сульфідними водами у селі Черче ще з 1925 року функціонує бальнеологічний та грязевий курорт. Як лікувальні засоби він використовує сірко-водневу, сульфатно-гідрокарбонатно-кальцієву та сульфатно-кальцієву лікувальні води, які уживають до пиття і ванн, та поєднують з місцевою торф'яною гряззю.
Тут лікують хвороби опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, зокрема різні види поліартритів, радикуліт, неврит, гіпертонічну хворобу, а також гінекологічні захворювання.
Сульфідні (сірководневі) води бальнеологічного курорту «Черче» — унікальні лікувальні мінеральні води в Івано-Франківській області. Мінеральна вода черченського курорту має у своєму складі біологічно активну сполуку — сірководень.
Перша письмова згадка про село відходить до 1443 року. Але люди жили в цьому місті з ХІІІ століття. Назва села походить від землі, на яких оселилися перші монахи - ченці, а потім побудували свій перший монастир. Спочатку село звалося Чернецьке, але пізніше назва перейшла у ту що використовується сьогодні.
В 1904 році в околицях Рогатина під час військових маневрів військові лікарі звернули увагу на якість черченських вод, але громадська рада у той час не погодилась на їх промислову експлуатацію. У цьому ж році Д-р Іван Куровець писав: «Черче має перед собою будуччину, але ше треба великого вкладу гроша і праці. Під увагу управи подаю свої помічення. Управа повинна для хорих жидів побудувати жидівський павільон з їх кошерною кухнею. Це спричинить те, що жидівська заможна клієнтеля завитає до Черча і своїми грішми причиниться до його розбудови».
Курорт розбудований українською спілкою «Живець Черче» на чолі з М. Панчишиним у 1930-х роках.
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.