У кінці жовтня 1992 р. сесія Теребовлянської міської Ради затвердила герб міста, розроблений головним архітектором району М.Ковальчуком. Він являє собою французький щит, обведений по периметру золотою каймою, який вінчає корона з тризубом. У синьому полі золотий півмісяць ріжками вгору, над яким у два ряди (одна над двома) три золоті восьмипроменеві зірки. Корона-тризуб над щитом золота. По золотому тлі її йде напис голубим кольором “Теребовля’. Цей герб, на думку його авторів, відображає історичне значення Теребовлі як твердині у боротьбі проти турецько-татарської навали (зірки — символ християнства, перекинутий півмісяць переможені мусульманські сили).
Таким чином, з незначними змінами відновлено функціонування давнього символу.
За пропозицією Українського геральдичного товариства затверджено й хоругву міста (співвідношення сторін 1:1), у якій повторені основні титла і кольори герба. З трьох сторін хоругва має лиштву з синіх і жовтих рівнобедрених трикутників. Ширина лиштви — 1/12 ширини хоругви.
Аналогічний герб і хоругву Теребовлі розробив голова Українського геральдичного товариства А.Гречило, який емблему міста вмістив у стандартний щит, створений УГТ.
Проте дискусії навколо міського герба не припинилися і донині. Голова львівського земляцького товариства “Теребовлянщина” Андрій Куликівський вніс слушну пропозицію додати до герба міста князівський династичний знак Ростиславичів у вигляді двозуба з якорем, оскільки свого часу Теребовля була центром князівства. Автор першого проекту герба М.Ковальчук частково підтримав його ідею. Однак, щоб уникнути перевантаження герба зайвими елементами запропонував замінити знак півмісяця на зображення золотої корони з хрестом, осяяної тими ж трьома восьмипроменевими зірками, як символ престольного княжого міста.
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.