Робота зі спорудження нових мостів через Дніпро почалася навесні 1949р. після отримання технічної документації. Автором проектів обох мостів був відомий московський інженер Борис Миколайович Преображенський, працював в інституті "Трансмостопроект" Міністерства шляхів сполучення СРСР. Роботою по зведенню моста через Новий Дніпро керував начальник мостозагону № 6 полковник Микола Олександрович Артеменко, а моста через Старий Дніпро начальник мостозагону № 7 Башіцкій.
Спочатку Б. Н. Преображенський в цілях економії хотів використовувати опори мостів Стрілецького. Але коли водолази очистили дно від підірваних конструкцій (близько 12000 тонн), з'ясувалося, що німці зруйнували їх, підірвавши опори на семиметрової глибині. Від опор мостів Стрілецького залишилися тільки берегові вежі з бійницями. Нові мости, на відміну від довоєнних, передбачалося будувати із залізобетону. Це пояснюється відсутністю достатньої кількості високоміцних сталей у ті повоєнні роки, а також тим, що сталь, що вставляється з-за кордону, в умовах "холодної" війни, була оголошена стратегічною продукцією, що не підлягає експорту.
Через Новий Дніпро був побудований чотирьохарковий двох'ярусний міст, нижній ярус якого був призначений для пішоходів і автовантажного транспорту, а другий - для двоколійної залізничної магістралі. Загальна довжина мосту становила 560м, висота 54м.
Через Старий Дніпро був побудований також двох'ярусний, але одноароковий міст, що вважався на той час унікальним через величезний проліт довжиною 228м. Обидва мости були здані в експлуатацію 31 грудня 1952р.
Цікаво відзначити, що американські фахівці вважали будівництво таких мостів неможливим.
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEЛюдині з дитинства властиво мріяти про власний куточок, про свій дім, свої правила, своя атмосфера, свій затишок.
25 лютого на Тернопільщині стартувала кампанії з вакцинації проти COVID-19. У перший день в області щеплення отримали 90 осіб. Це один з найвищих показників в Україні.
Спілкуємося з Іванечком Павлом Мирославовичем, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит», заступником голови громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області:
Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.